wtorek, 5 lipca 2016

Inteligencja roślin.

                                            Świat roślin, jest zachwycający. Ludzie od wieków istnieją pośród jego dóbr, często umniejszając wartości, które dla nas spełnia. Rośliny 'nas żywią', a także, kolorami, zapachami i kształtami upiększają otoczenie. Przede wszystkim, należy mieć na uwadze, że wiele setek, a nawet setek tysięcy gatunków, było na długo przed tym, zanim na Ziemi pojawił się człowiek.


Pasiaste części roślin, jakie pełnią funkcje ?  
( informacje )

                                         Tworzą społeczności, w których wspierają się wzajemnie w trudnych momentach (dzielą wodą, jedzeniem, ostrzegają o zagrożeniach); odczuwają ból, chorują, starzeją się, kształtują swój język porozumiewania, budują sojusze, krzyżują się pomiędzy sobą, stosują
wymyślne techniki kamuflażu, gdy coś im grozi, gdy chcą schwytać pożywienie, albo takie, które wyraźniej podkreślą ich walory, gdy chcą zwrócić na siebie uwagę. Jednocześnie, rywalizują, walczą o przetrwanie, a  czasami w imię sprawy społeczności, altruistycznie oddają życie.
                                         Tak, to wszystko i jeszcze więcej, o roślinach. Żywych istotach, które posiadają inteligencję. To my jemy rośliny, czy może one pielęgnują nas po to, abyśmy my byli dla nich pokarmem? Dlaczego nie podlewamy ich kolorowymi sokami ze sklepów, które sami pijemy? Czy natura jest mądrzejsza od ludzkich umysłów?
                                     Dział ten, podobnie jak pozostałe, będzie powstawał swoim rytmem. Jest wiele przemyśleń, tematów, które można 'ugryźć'. Ogrom roślinnego królestwa, różnorodny tryb życia tej potęgi, dostarcza nam bezgraniczne możliwości, trzeba tylko pielęgnować w sobie ciekawość dziecka, dopuszczać jako fakt, to co może być dla nas niezrozumiałe i oczywiście, mieć otwarte oczy, umysł i serce.


Plantae carnivorae - Rośliny mięsożerne  ( informacje )


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz