piątek, 1 lipca 2016

Co jest co

                                       Witam serdecznie. Moim założeniem było i nadal jest, tworzenie miejsca, w którym wszyscy miłośnicy roślin, znajdą coś dobrego i pięknego. A jak wiadomo, każdy z nas ma swoje (różne) potrzeby, więc im więcej będzie roślin, tym więcej wyborów.I nauki na temat ich pielęgnacji. Prosto, przejrzyście i w temacie. Z całego świata i rośliny, i odwiedzający (co bardzo, bardzo mnie cieszy).
                                       Czasami w tym kolorowym, zachwycającym świecie, możemy czuć się nieco zagubieni, stąd opcja z wyszukiwaniem roślin nie tylko według nazw naukowych, a także uwzględniając ich  kształt, czy kolor.  
Pięć możliwości wyszukiwania:


                               I. Wyszukiwarka

                               Wpisujemy frazę i po w krótkim czasie wyświetlają się nam wyniki.

 
                       
                            II. Foto A - Z 

            Zdjęcia roślin, ułożone według nazw naukowych. Wykaz zawiera wszystkie rośliny, jakie dotąd zostały zarejestrowane w Vademecum Interesting Plants. Literka po literce, setki, a wkrótce, ponad tysiąc pięćset plantów. Tutaj, ułatwieniem w szybszym odnajdywaniu, poznawaniu  roślin, jest ich wizualizacja.
                  Wybieramy obrazek, który nas zainteresuje, następnie,  klikając pod nim  na opcję (foto), zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie jest więcej zdjęć i informacji dotyczących rośliny.

                     III.  Roślinność

Dział ten, zawiera zbiór roślin, których podział zależy od typu ich  budowy i trwałości łodyg, od cyklu rozwojowego, czy też od optymalnego wzrostu w pełnym słońcu, cieniu. Słów kilka o 'dzikusach' i o roślinach jadalnych.
 
IV. Kolory

               Jeśli wiemy jak interesująca nas roślina kwitnąca wygląda, ale nie znamy jej nazwy, to wtedy korzystamy z zakładki   'Kolory'. Np., mamy w ogrodzie niebieski kwiatek, który ma sześć płatków  - wówczas wybieramy odpowiednią zakładkę  (np., Kolory -> Kwiaty niebieskie -> Niebieskie 6 płatków) i tam poszukujemy informacji.
Gdy odnajdujemy bylinę, drzewo, krzew  etc., klikamy pod zdjęciem  na opcję (foto), zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie jest więcej zdjęć i wiadomości dotyczących tej rośliny.V. Indeks A - Z


            Jeśli znamy łacińską, polską, lub niderlandzką nazwę rośliny, z indeksu alfabetycznego wybieramy 'odpowiedni' alfabet i  literę. Klikamy, zostajemy przeniesieni na stronę, gdzie na podstawie nazwy odnajdujemy kwiat, drzewo, krzew itd.
Następnie,  klikając na opcję  (foto), zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie są  zdjęcia  rośliny, która nas zainteresowała.
Pod każdym zdjęciem rośliny jest podpis. Pod pierwszym, klikając na nazwę łacińską  otworzy  się  nam strona Wikipedii w jęz.polskim , klikając na nazwę niderlandzką - strona Wikipedii NL, na nazwę angielską - strona Wikipedii ENG.                              
                               Życzę, aby spędzany tutaj czas, mijał Państwu przyjemnie i abyście odnajdowali to, czego szukacie. Do tego celu, wybierzcie tę  ze ścieżek, która będzie dla Was najwygodniejsza i  najpraktyczniejsza. Na pewno dzięki niej znajdziecie, nie tylko informacje o swoich kwietnych Pięknotkach, a również dotąd nieznane  Wam rośliny, które zechcecie zaprosić do swoich zielonej ogrodowej, bądź mieszkalnej przestrzeni.